راهنمای فروش ملک در آمریکا

مهم‌ترین هدف ما در گروه مشاورین املاک Bluxen، کمک به فروش خانه و ملک شما در کم‌ترین زمان و به بیشترین قیمت ممکن است. خرید و فروش خانه یا ملک معمولا فرآیندی زمان‌بر و طولانی‌ است و در هر کشور، قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد. به همین دلیل اگر قصد خرید یا فروش ملک را دارید، بهتر است که از مشاورینی باتجربه و حرفه‌ای در این زمینه در کنار خود استفاده کنید. ما در گروه مشاورین املاک Bluxen، تصمیم گرفتیم برای هموطنان عزیزی که در کشور آمریکا تصمیم به خرید یا فروش ملک و خانه‌ای دارند، راهنمایی آماده کنیم که به‌طور مختصر و مفید تمامی مراحل این فرایند را شرح دهد.

در این مطلب مراحل مربوط به فروش خانه در ایالات متحده آمریکا را توضیح می‌دهیم و در مطلبی دیگر، راهنمایی درباره‌ی خرید ملک در آمریکا را منتشر کرده‌ایم. چنانچه در مورد هر یک از مراحل توضیح بیشتری نیاز داشتید، می‌توانید از طریق تلفن یا پست الکترونیک با ما در تماس باشید.

مراحل فروش ملک در آمریکا

مراحل فروش ملک در آمریکا

همان‌طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، فروش خانه فرآیندی زمان‌بر و کمی پیچیده است و پیچیدگی برخی از مراحل این کار، برای کسانی که برای اولین بار قصد فروش ملک در آمریکا دارند حتما کمی بیشتر خواهد بود. در ادامه سرفصل این مراحل را به همراه توضیح مختصری از هرکدام مرور می‌کنیم.

 

۱- تماس با مشاورین املاک Bluxen

مرحله‌ی اول به تماس و ملاقات با مشاورین ما می‌گذرد. در این جلسه به‌صورت خلاصه و کلی روند فروش ملک در آمریکا را برای‌تان توضیح خواهیم داد.

۲- قیمت‌گذاری

با توجه به موقعیت و محل ملک، آنالیز دقیقی از قیمت‌ املاک فروش رفته یا موجود در بازار را برای شما آماده می‌کنیم تا پس از بررسی، بتوانید قیمت حدودی ملک خود را مشخص کرده و در این مورد تصمیم نهایی را بگیرید.

استراتژی مناسب

هدف ما فروش ملک شما در کم‌ترین زمان و با بیشترین قیمت ممکن است. پس درنظر داشته باشید که بررسی گزارش تهیه‌ شده در مورد قیمت املاک مرتبط و مدت زمان فروخته شدن آن‌ها، یکی از مهم‌ترین اقدامات فروش ملک شماست.

 

۳- آماده کردن ملک

ملک خود را از چشم یک خریدار نگاه کنید تا ببینید با اضافه یا کم‌ کردن چه وسایل و فاکتورهایی می‌شود قیمت آن‌را افزایش داد. در این مرحله پیش‌نهادهایی هم از طرف مشاورین ما دریافت خواهید کرد.

۴- قرار دادن ملک برای فروش

وقتی که مطمئن شویم همه‌چیز آماده شده است، ملک شما را برای فروش در وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های مختلف قرار می‌دهیم. در این مرحله باید آماده‌ی پذیرایی و نشان دادن ملک به خریداران احتمالی باشیم.

 

بازدید از ملک

برخی از خریداران ممکن است بدون اعلام قبلی تصمیم به بازدید از ملک شما داشته باشند. بهترین حالت این است که شما حتی این پیش‌نهادها را هم رد نکرده و در بازدید از ملک آن‌ها را پذیرا باشید.

۵- پیش‌نهاد قیمت و چانه‌زنی!

اگر همه‌چیز خوب پیش برود، خریدار قیمت پیش‌نهادی‌اش را از طریق مشاور املاک خود به ما اعلام خواهد کرد.

انتخاب خریدار

در این مرحله ما نقاط مثبت و منفی هرکدام از قیمت‌های پیش‌نهادی را به شما اعلام می‌کنیم. انتخاب خریدار، قبول یا رد قیمت پیش‌نهادی و یا پیش‌نهاد یک قیمت دیگر به خریدار مدنظرتان، از اختیارات شما در این مرحله است.

۶- بازدید فیزیکی

اکثر خریداران پس از توافق بر سر قیمت، درخواست بررسی فیزیکی ملک را خواهند داشت. در این مرحله احتمال دارد که خریدار درخواست تعمیراتی را پیش از خرید ملک داشته باشد که ما پس از بررسی این درخواست‌ها، تمام گزینه‌های ممکن و هزینه‌ی آن‌ها را به شما اطلاع خواهیم داد.

۷- قرارداد

این‌جا دیگر شما و خریدار بر سر تمامی مفاد قرارداد به توافق رسیده‌اید و عملا پس از نهایی کردن و بستن قرارداد، ملک شما به فروش رفته است.

خالی کردن ملک

زمان تغییر آدرس و منتقل کردن حساب‌های آب، برق و گاز و خالی کردن ملک از تمامی وسائل شماست.

۸- قرارداد نهایی

نهایی کردن قرارداد و انتقال پول و مالکیت مرحله‌ی آخر فروش ملک شماست. معمولا یک وکیل یا موسسه به عنوان شخص سوم حاضر در این قرارداد، مسئول این انتقال خواهد بود. ما در گروه مشاورین املاک Bluxen، خوش‌حال می‌شویم که در این مسیر همراه شما باشیم و تجربه‌ای که سال‌ها در این زمینه کسب کرده‌ایم را در اختیارتان بگذاریم.