شهر سن‌دیگو

ایالت کالیفرنیا

ایالت کالیفرنیا

ایالت کالیفرنیا در جنوب غربی آمریکا واقع شده و ۳۸ میلیون نفر جمعیت دارد. مرکز این ایالت، شهر ساکرامنتو (Sacramento) است که جمعیتی در حدود ۴۶۵ هزار نفر دارد. شهرهای بزرگ ایالت کالیفرنیا بر اساس جمعیت به ترتیب عبارتند از

۱- لس آنجلس (Los Angeles) با جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر

۲- سن دیگو (San Diego) با جمعیتی بالغ بر ۱ میلیون ۳۰۰ هزار نفر

۳- سن خوزه (San Jose) با جمعیت ۹۴۵ هزار نفر

۴- سن فرانسیسکو (San Francisco) با جمعیتی بالغ بر ۸۰۰ هزار

ایالت کالیفرنیا از لحاظ وسعت، سومین ایالت آمریکا است و به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود. آب و هوای قسمت شمالی، سردتر از بخش جنوبی این ایالت است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید و فروش املاک مسکونی و تجاری در ایالت کالیفرنیا با ما تماس بگیرید.

 

شهر سن دیگو

سن‌دیگو با جمعیتی بالغ بر ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در جنوبی‌ترین بخش ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این شهر، یکی از شهرهای مرزی آمریکا است که در همسایگی شهر تیووانا (Tijuana) مکزیک واقع شده است.

جمعیت شهر سن دیگو در سال ۱۸۵۰ فقط ۵۰۰ نفر بوده است. این جمعیت در سال ۱۹۵۰ به ۳۳۳ هزار نفر افزایش می‌یابد و امروزه بالغ ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. شهر سن‌دیگو، هشتمین شهر بزرگ آمریکا است و بازار خرید و فروش املاک در آن، یکی از پر رونق‌ترین و داغ‌ترین بازارها در آمریکا و جهان را به خود اختصاص داده است.

هم‌مرز بودن سن‌دیگو با شهر تیخوانا در مکزیک باعث رفت و آمد روزانه‌ی افراد زیادی بین مرز این دو شهر شده است. مهمترین فرودگاه سن‌دیگو فرودگاه بین‌المللی سن دیگو است. هم‌چنین بزرگ‌ترین پایگاه نیروی دریایی آمریکا در این شهر قرار دارد و صنایع وابسته بسیاری (همانند شرکت جنرال اتمیکز) از این جهت نیز در اینجا مستقر هستند.

2 پاسخ

تعقیب

  1. […] زمینه خرید و فروش املاک مسکونی و تجاری در شهر سن‌دیگو، ایالت کالیفرنیا، آماده‌ی هرگونه مشاوره‌ی رایگان و کمک به هم‌وطنان […]

  2. […] بیشتر با وضعیت املاک، انواع آن و شرایط معاملات در ایالت کالیفرنیا و شهر سن‌دیگو توضیحات زیر می‌تواند مفید […]

دیدگاه ها غیر فعال است.